WALENTYNKOWY KONKURS

 Szkolny hol w Idzikowicach w przededniu Walentynek tętnił życiem.

         W tym dniu kolor czerwony dominował w całej szkole. Walentynkowa dekoracja od jakiegoś czasu przypominała, że zbliża się święto zakochanych. Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych ,,walentynkę”- wiersz albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Samorząd Szkolny postanowił, że w tym roku w sposób szczególny uczcimy Dzień Świętego Walentego. Został ogłoszony konkurs poetycko- muzyczny o tematyce miłosnej. Uczniowie ze wszystkich klas bardzo chętnie zgłaszali chęć udziału. Bardzo pracowicie wyszukiwali wierszy w książkach, publikacjach i w internecie. Klasy młodsze pod czujnym okiem swoich pań pilnie przygotowywały się do występów.

         Jury oceniało wykonawców w kategorii klas młodszych i starszych. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i wspaniale odgrywały role w scenkach. Atmosfera była wspaniała. Konkurs sprawnie i profesjonalnie prowadzili w scenerii kawiarnianej Magda Krawiec i Szymon Sobiegraj. Publiczność brawami dziękowała młodym wykonawcom. W kategorii klas młodszych została wyróżniona klasa III za inscenizację wiersza pt.,, Żuk” Jana Brzechwy oraz za wykonanie piosenki pt. ,,Serce..."(wychowawczyni Zofia  Krzyżanowska-Podeszwa). Angelika Sadowska i Magdalena Krawiec z klasy VI B zdobyły wyróżnienie w kategorii klas starszych. Profesjonalnie zaśpiewały piosenkę pt. "Kocham Cię życie". Najlepszym wykonawcom jury wręczyło nagrody rzeczowe, a każdy uczestnik słodkie serduszko.

         Tego dnia w naszej  szkole działała również poczta walentynkowa. Samorząd Szkolny zadbał  aby  w tym dniu każdy uczeń i pracownik szkoły  otrzymał "walentynkę". Występy  artystyczne  dały wszystkim chętnym możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i zdolności na forum szkoły. Mamy  nadzieję, że walentynkowy konkurs poetycko-muzyczny  na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych  uroczystości.    

 

Opracowały: Alina Dąbkiewicz i Iwona Zielińska

                                                                                                                                                                                                PSP Idzikowice