SPORT W NASZEJ SZKOLE >> SPORT W NASZEJ SZKOLE >> SPORT W NASZEJ SZKOLE

 

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

W IDZIKOWICACH

ROK SZKOLNY 2014 / 2015



ŻEBY COŚ OSIĄGNĄĆ,

MUSISZ COŚ OD SIEBIE DAĆ

M. JORDAN





UKS BZYK Bąkowice - Gmina Świerczów

5

:

0

PSP Idzikowice

Jastrzębie

0

:

1

PG Wilków

PSP Idzikowice

6

:

0

Jastrzębie

UKS BZYK Bąkowice - Gmina Świerczów

2

:

0

PG Wilków

PSP Idzikowice

2

:

3

PG Wilków

UKS BZYK Bąkowice - Gmina Świerczów

7

:

0

Jastrzębie

 

1.Gmina Świerczów       9 pkt.

2.PG Wilków                6 pkt.

3.PSP Idzikowice       3 pkt.

4. Jastrzębie                 0 pkt.

    Skład naszego zespołu: Kapica Natalia, Zielińska Małgorzata, Gruszecka Nikola, Ostolska Martyna, Żurawka Amelia, Barańska Karolina, Solecka Wiktoria, Łepek Katarzyna

Kategoria 10-11 lat chłopcy:



ZSP Jastrzębie

1

:

3

PSP Idzikowice

SKS "Trójka"

3

:

1

UKS Orlik Bukowie

ZSP Jastrzębie

5

:

1

ZSP Ligota Książęca

ZSP Jastrzębie

3

:

4

SKS "Trójka"

PSP Idzikowice

3

:

0

ZSP Ligota Książęca

PSP Idzikowice

3

:

0

UKS Orlik Bukowie

SKS "Trójka"

1

:

1

ZSP Ligota Książęca

ZSP Jastrzębie

3

:

1

UKS Orlik Bukowie

UKS Orlik Bukowie

1

:

0

ZSP Ligota Książęca

PSP Idzikowice

4

:

1

SKS "Trójka"

 

1. PSP Idzikowice                12 pkt. (awans do półfinału wojewódzkiego)

2. SKS "Trójka" Namysłów 7 pkt.

3. ZSP Jastrzębie                  6 pkt.

4. UKS Orlik Bukowie          3 pkt.

    5. ZSP Ligota Książęca  1 pkt.

    Skład naszego zespołu: Kwiecień Paweł, Kuzior Jakub, Grzybek Adam, Szulakowski Igor, Mielczarek Maksymilian, Szybyłowicz Mateusz, Foluszczyk Dawid, Kownacki Bartosz, Raduchowski Kewin



        Kategoria 12-13 lat chłopcy:



ZSP Ligota Książęca

2

:

1

PSP Idzikowice

PG Wilków

0

:

0

Gimnazjum nr 1

Dwójka Namysłów

0

:

2

ZSP Ligota Książęca

PG Wilków

1

:

3

PSP Idzikowice

Gimnazjum nr 1

1

:

4

Dwójka Namysłów

PG Wilków

1

:

5

ZSP Ligota Książęca

Gimnazjum nr 1

0

:

3

PSP Idzikowice

PG Wilków

1

:

0

Dwójka Namysłów

Gimnazjum nr 1

0

:

10

ZSP Ligota Książęca

Dwójka Namysłów

0

:

2

PSP Idzikowice

 


1. ZSP Ligota Książęca         12 pkt.

2. PSP Idzikowice                    9 pkt.

3. PG Wilków                            4 pkt.

4. Dwójka Namysłów           3 pkt.

5. Gimnazjum nr 1               1 pkt.



Skład naszego zespołu: Barański Kacper, Nawrocki Filip, Raduchowski Dominik, Marzec Miłosz, Drzazga Kacper, Łuniewski Adam, Wysocki Maciej, Bieńkowski Dominik,Lubojański Michał.

              VI m- Dominik Raduchowski

(awans się na zawody wojewódzkie w Lasocicach)

              IV m- Małgorzta Zielinska

(awans się na zawody wojewódzkie w Lasocicach)

                  W biegach przełajowych brali także udział: (Kapica Natalia, Gruszecka Nikola, Ostolska Martyna, Barański Kacper, Nawrocki Filip, Lubojański Michał, Marzec Miłosz, Łuniewski Adam, Drzazga Kacper, Folusczyk Dawid, Raduchowski Kewin )

Kategoria 10-11 lat chłopcy:

UKS AS EUROTALENT 2010 BRZEG

3

:

1

TOP PLAYER STAROWICE

SP DĄBROWA

2

:

1

PSP IDZIKOWICE

TOP PLAYER STAROWICE

2

:

1

SP DĄBROWA

UKS AS EUROTALENT 2010 BRZEG

2

:

2

PSP IDZIKOWICE

PSP IDZIKOWICE

0

:

1

TOP PLAYER STAROWICE

SP DĄBROWA

3

:

1

UKS AS EUROTALENT 2010 BRZEG

1. TOP PLAYER STAROWICE 6 pkt.

2. SP DĄBROWA 6 pkt.

3. UKS AS EUROTALENT 2010 BRZEG 3 pkt.

4. PSP IDZIKOWICE 1 pkt.

 

W dniu 24.10.2014 r. w  sali konferencyjnej Łubniańskiego Ośrodka Działalności odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok 2013/2014 Ludowych Zespołów Sportowych.

Zespól Szkolno - Przedszkolny w Idzikowicach reprezentowany był przez Dyrektora  mgr Krystynę Sochalską oraz nauczyciela wychowania fizycznego mgr Krzysztofa Pawlaka. Galę inauguracyjną zaszczyciły swoją obecnością najwyższe władze Związku Sportowego oraz wiele zaproszonych gości  m.in. namysłowianin Janusz Trzepizur uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, medalista mistrzostw Europy w skoku wzwyż. W Igrzyskach LZS zostało sklasyfikowanych 67 szkół podstawowych z województwa opolskiego w których wzięło udział 1672 dzieci.

Uczniowie ze szkoły z Idzikowic po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując trzecie miejsce w województwie opolskim.

Drużynę Zespołu Szkolno - Przedszkolnego stanowili  następujący uczniowie: Giza Ilona, Gruszecka Nikola, Chełmińska Ola, Smolarczyk Martyna, Kapica Natalia, Zielińska Małgorzata, Środoń Alicja, Raduchowski Dominik, Barański Kacper, Lubojański Michał, Nawrocki Filip, Helicki Wiktor, Barańska Karolina, Rębisz Dawid, Mikołajczyk Miłosz, Pastuszka Eryk.

W dniu 19 listopada 2014 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Idzikowicach odbył się Halowy Turniej w  Piłkę Nożną chłopców i dziewcząt. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta okazały się najlepsze i będą reprezentowały naszą gminę w turnieju powiatowym w Świerczowie.

Wyniki spotkań.

Chłopcy

ZSP IDZIKOWICE – PSP BUKOWIE 6:0

Dziewczęta

ZSP IDZIKOWICE – PSP BUKOWIE 4:2

Gratulujemy i życzymy sukcesu na zawodach powiatowych.

W dniu 24.11.2014 r. w  Świerczowie odbył się powiatowy Turnieju piłki nożnej w kategorii chłopców i dziewcząt. Najlepsze okazały się drużyny z Idzikowic  i one będą reprezentować powiat namysłowski w  półfinałach wojewódzkich. Sukces jest ogromny ze względu na dużą popularność tej dyscypliny sportowej.

WYNIKI CHŁOPCÓW:

ZSP IDZIKOWICE - PSP BĄKOWICE       8:0

ZSP IDZIKOWICE  - SP3 NAMYSŁÓW    5:1

ZSP IDZIKOWICE – ZSP POKÓJ               4:0


1.ZSP IDZIKOWICE 9 pkt. (17:1)

2.ZSP POKÓJ  6 pkt.

3.SP3 NAMYSŁÓW 3 pkt.

4. PSP BĄKOWICE 0 pkt.


WYNIKI DZIEWCZĄT:

ZSP IDZIKOWICE - PSP LIGOTA              1:1

ZSP IDZIKOWICE  - SP4 NAMYSŁÓW    3:0

 

1.ZSP IDZIKOWICE 4 pkt.

2.PSP LIGOTA 2 pkt.

3.SP4 NAMYSŁÓW 2 pkt.

Skład naszego zespołu: Barański Kacper, Nawrocki Filip, Raduchowski Dominik, Drzazga Kacper, Łuniewski Adam, Wysocki Maciej, Bieńkowski Dominik, Kuzior Jakub, Lubojański Michał.

Skład naszego zespołu: Kapica Natalia, Zielińska Małgorzata, Gruszecka Nikola, Ostolska Martyna, Żurawka Amelia, Barańska Karolina, Solecka Wiktoria, Łepek Katarzyna, Kozica Martyna, Pietrzycka Laura.


PSP Łącznik

 

PSP Idzikowice

 

2 – 1 

 

 

 

 

 

PSP Sidzina

 

PSP Kórnica

 

0 – 3

 

 

 

 

 

PSP Idzikowice

 

PSP Kórnica

 

0 – 3

 

 

 

 

 

PSP Łącznik

 

PSP Sidzina

 

0 – 0

 

 

 

 

 

PSP Sidzina

 

PSP Idzikowice

 

1 – 0

 

 

 

 

 

PSP Kórnica

 

PSP Łącznik

 

3 – 1



Szkoła

Bramki

Punkty

Miejsce

PSP Łącznik

3 – 4

4

II

PSP Sidzina

1 – 3

4

III

PSP Kórnica

9 – 1

9

I

PSP Idzikowice

1 – 6

0

IV

Skład naszego zespołu: Kapica Natalia, Zielińska Małgorzata, Gruszecka Nikola, Ostolska Martyna, Barańska Karolina, Solecka Wiktoria, Łepek Katarzyna, Kozica Martyna, Pietrzycka Laura.


ZSP Idzikowice

 

PSP 4 Praszka

 

0 – 2

 

 

 

 

 

PSP 15 Opole

 

PSP Lewin Brzeski

 

3 – 1

 

 

 

 

 

PSP 4 Praszka

 

PSP Lewin Brzeski

 

6 – 3

 

 

 

 

 

PSP 15 Opole

 

ZSP Idzikowice

 

5 – 3

 

 

 

 

 

PSP 4 Praszka

 

PSP 15 Opole

 

2 – 2

 

 

 

 

 

PSP Lewin Brzeski

 

ZSP Idzikowice

 

3 – 1


Szkoła

1

2

3

4

Bramki

Punkty

Miejsce

ZSP Idzikowice

 

3 – 5

1 – 3

0 – 2

4 – 10

0

IV

PSP 15 Opole

5 – 3

 

3 – 1

2 – 2

10 – 6

7

II

PSP Lewin Brzeski

3 – 1

1 – 3

 

3 – 6

7 – 10

3

III

PSP 4 Praszka

2 – 0

2 – 2

6 – 3

 

10 – 5

7

I

Skład naszego zespołu: Barański Kacper, Nawrocki Filip, Drzazga Kacper, Łuniewski Adam, Wysocki Maciej, Bieńkowski Dominik, Kuzior Jakub, Lubojański Michał, Grzybek Adam, Mielczarek Maksymilian.


Nr

Szkoła

1

2

3

Bramki

Punkty

Miejsce

1

PSP Bukowie

 

3:5

5-4

8:9

2:2

II

2

PSP Karłowice

5:3

 

7-2

12:5

4:0

I

3

PSP Łosiów

4:5

2:7

 

6:12

0:4

III

 

Nr

Szkoła

1

2

Bramki

Punkty

Miejsce

1

ZSP Mąkoszyce

 

6:0

6:0

2:0

I

2

ZSP Idzikowice

0:6

 

0:6

0:2

II

PÓŁFINAŁY:

A1-B2 PSP Karłowice - ZSP Idzikowice    - 4 : 6

B1-A2 ZSP Mąkoszyce – PSP Bukowie    -  16:3

Mecz o III miejsce:

PSP Bukowie   -  PSP Karłowice   - 0 : 3

Mecz o I miejsce

ZSP MąkoszyceZSP Idzikowice  - 10 : 4

Skład naszego zespołu: Barański Kacper, Nawrocki Filip, Drzazga Kacper, Łuniewski Adam, Wysocki Maciej, Bieńkowski Dominik, Lubojański Michał, Marzec Miłosz, Kowalczyk Kacper, Raduchowski Dominik, Kwiecień Paweł


Nr

Szkoła

1

2

3

4

Bramki

Punkty

Miejsce

1

PSP Dobrzeń Wielki

 

8:4

15:5

12:6

35:15

6

I

2

ZSP Idzikowice

4:8

 

3:8

2:10

9:26

0

IV

3

ZSP Czepielowice

5:15

8:3

 

8:8

21:26

3

III

4

PSP Łosiów

6:12

10:2

8:8

 

24:22

3

II

Skład naszego zespołu: Kapica Natalia, Zielińska Małgorzata, Gruszecka Nikola, Ostolska Martyna, Szota Kinga, Solecka Wiktoria, Łepek Katarzyna, Kozica Martyna, Pietrzycka Laura, Toczek Wiktoria, Szcześniak Karolina

W dniu 06.03.2015 r. odbył się XIV halowy turniej piłki nożnej o Puchar Gminy Wilków.

Wystartowało w nim 8 drużyn chłopców oraz 3 dziewcząt. Znakomicie zaprezentowała się nasza szkoła zdobywając najwyższe miejsca.

Kat. chłopców

1.ZSP IDZIKOWICE III ( Lubojański Michał, Barański Kacper, Raduchowski Dominik, Nawrocki Filip)

2. ZSP IDZIKOWICE IV ( Łuniewski Adam, Drzazga Kacper, Wysocki Maciej, Bieńkowski Dominik)

3. ZSP IDZIKOWICE I ( Grzybek Adam, Kuzior Jakub, Mielczarek Maksymilian, Szybyłowicz Mateusz, Szulakowski Igor, Foluszczyk Dawid)

W turnieju startowały również drużyny z Bukowia i Dębnika.

Kat. dziewcząt

1.ZSP IDZIKOWICE ( Solecka Wiktoria, Zielińska Małgorzata, Kapica Natalia, Ostolska Martyna, Gruszecka Nikola)

2. PSP BUKOWIE

3.PSP DĘBNIK

W dniu 14.04.2015 roku na nowo wybudowanym boisku przy Gimnazjum w Wilkowie odbył się Turniej w  Mini Piłkę Nożną chłopców i dziewcząt. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta z naszej szkoły po raz kolejny okazały się najlepsze i będą reprezentowały naszą gminę w turnieju powiatowym w Namysłowie oraz Bąkowicach.

Wyniki spotkań.

Chłopcy

ZSP IDZIKOWICE – PSP BUKOWIE 3:0

ZSP IDZIKOWICE – PSP DĘBNIK 3:0

Dziewczęta

ZSP IDZIKOWICE – PSP BUKOWIE 6:0

ZSP IDZIKOWICE – PSP DĘBNIK 4:0

Gratulujemy i życzymy sukcesu na zawodach powiatowych.

WYNIKI CHŁOPCÓW:

ZSP IDZIKOWICE - PSP BĄKOWICE       9:2

ZSP IDZIKOWICE  - SP4 NAMYSŁÓW    4:5

SP4 NAMYSŁÓW – PSP BĄKOWICE 8:1


1.SP4 NAMYSŁÓW 6 pkt. ( awans do półfinału wojewódzkiego)

  1. ZSP IDZIKOWICE 9 pkt. ( awans do półfinału wojewódzkiego)

  2. PSP BĄKOWICE 0 pkt.

Skład naszego zespołu: Barański Kacper, Nawrocki Filip, Raduchowski Dominik, Drzazga Kacper, Łuniewski Adam, Wysocki Maciej, Bieńkowski Dominik, Kuzior Jakub, Lubojański Michał, Grzybek Adam, Maksymilian Mielczarek.

WYNIKI DZIEWCZĄT:

ZSP IDZIKOWICE - PSP DĄBROWA        3:1

ZSP IDZIKOWICE  - SP3 NAMYSŁÓW     1:4

SP3 NAMYSŁÓW – PSP DĄBROWA 0:3


1.PSP DĄBROWA 3 pkt. (4-4)

2.SP3 NAMYSŁÓW 3 pkt. (4-4)

3. ZSP IDZIKOWICE 3 pkt. (4-5)



Skład naszego zespołu: Kapica Natalia, Zielińska Małgorzata, Gruszecka Nikola, Ostolska Martyna, Żurawka Amelia, Barańska Karolina, Solecka Wiktoria, Kozica Martyna.

W daleką podróż udali się nasi uczniowie by rywalizować w półfinale wojewódzkim turnieju mini piłki nożnej. Mieliśmy dużą szansę zagrać w najlepszej czwórce Opolszczyzny, lecz niestety brakło tak niewiele. Niestety pierwszy mecz, zdenerwowanie, dużo niedokładności i ulegamy rówieśnikom z Opola 3-2. Szkoda, gdyż tracimy gola w doliczonym czasie gry i jak się okazało później bramkę na wagę awansu do finału wojewódzkiego. Kolejne mecze wygrywamy po 3-2 z Otmuchowem i gospodarzami turnieju Prudnikiem. Wracamy z pewnym niedosytem i żalem , ale cóż sport uczy pokory. Nasz zespół został sklasyfikowany na piątym miejscu w województwie opolskim. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za ambitną walkę i emocje do końca - zabrakło naprawdę niewiele.

Wyniki spotkań:

ZSP IDZIKOWICE - PSP 9 OPOLE 2:3

ZSP IDZIKOWICE – PSP 3 PRUDNIK 3:2

ZSP IDZIKOWICE - PSP OTMUCHÓW 3:2


1. PSP 9 OPOLE 6 pkt.

2. ZSP IDZIKOWICE 6 pkt.

3. PSP OTMUCHÓW 3 pkt.

4. PSP 3 PRUDNIK 3 pkt.