SPORT W NASZEJ SZKOLE >> SPORT W NASZEJ SZKOLE >> SPORT W NASZEJ SZKOLE

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

W IDZIKOWICACH

ROK SZKOLNY 2013/2014

 

I Miejsce PSP Idzikowice    9 pkt.

II Miejsce SP 3 Namysłów  6 pkt.

III Miejsce PSP Jastrzębie  3 pkt.

IV Miejsce PSP Kamienna  0 pkt.

             Nasza drużyna zagrała w składzie ( Kwiecień Paweł, Wysocki Maciej, Nawrocki Filip, Barański Kacper, Łuniewski Adam, Drzazga Kacper, Raduchowski Dominik, Lubojański Michał, Bieńkowski           Dominik, Kuzior Jakub)

PSP Idzikowice - SP 3 Namysłów 4:0

PSP Idzikowice - PSP Jastrzębie 8:1

PSP Idzikowice - PSP Kamienna 11:0

I Miejsce   PSP Idzikowice    6 pkt.

II Miejsce  PSP Mąkoszyce   3 pkt.

III Miejsce PSP Byczyna        0 pkt.

Nasza drużyna zagrała w składzie ( Kwiecień Paweł, Wysocki Maciej, Nawrocki Filip, Barański Kacper, Łuniewski Adam, Drzazga Kacper, Raduchowski Dominik, Lubojański Michał, Bieńkowski           Dominik, Kuzior Jakub)

PSP Idzikowice - PSP Mąkoszyce 3:0

PSP Idzikowice - PSP Byczyna 5:0

SUKCES  NASZYCH CHŁOPCÓW

Wspaniały sukces odnotowali młodzi piłkarze PSP Idzikowice biorący udział w IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Podczas rozegranych w Namysłowie gminnych oraz eliminacjach wojewódzkich w piłkę nożną drużyna chłopców młodszych(2002/2003) zajęła I miejsce i zakwalifikowała się na Finał Wojewódzki ,  który rozegrany zostanie w dn. 30.09.2013r. w Kietrzu. Warto dodać, że nasza drużyna w obu turniejach straciła tylko jedną bramkę strzelając 31, udowadniając, że nie mają sobie równych. Z Turnieju Wojewódzkiego awansuje jedna drużyna, która będzie reprezentować nasze województwo w ogólnopolskim turnieju w Warszawie. Nasza drużyna zagrała w składzie ( Kwiecień Paweł, Wysocki Maciej, Nawrocki Filip, Barański Kacper, Łuniewski Adam, Drzazga Kacper, Raduchowski Dominik, Lubojański Michał, Bieńkowski Dominik, Kuzior Jakub) opiekun Krzysztof Pawlak

Życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim i awansu na zawody finałowe w Warszawie.

 

         Areną ostatniego etapu rywalizacji na Opolszczyźnie  w IV Turnieju o Puchar Donalda Tuska był Stadion Miejski w Kietrzu przy ulicy Sportowej 1. Turniej ten jest największą taką imprezą w Polsce. W tym roku  udział  w niej wzięło ponad 18 tyś drużyn co daje 174 tyś. chłopców i dziewcząt podzielonych na dwie grupy wiekowe. Po przejściu eliminacji gminnych i wojewódzkich po raz pierwszy w  Finale Wojewódzkim zameldowała się ekipa z Idzikowic. Łatwość z jaką drużyna prowadzona przez opiekuna Krzysztofa Pawlaka dotarła do finału rozbudziła duże oczekiwania i nadzieje na Finał Ogólnopolski w Warszawie. W Kietrzu 8 najlepszych drużyn z Opolszczyzny zostało podzielonych na dwie grupy. PSP Idzikowice trafiło na Stal Zawadzkie, PSP 9 Kędzierzyn-Kożle oraz UKS Sap Brzeg. Przed pierwszym gwizdkiem było troszkę niepewności i obaw o umiejętności przeciwników, a także zmęczenie po niemal 3 godzinnej podróży. Jednak Stal Zawadzkie okazała się zdecydowanie słabsza od naszych orłów ulegając 2:0. Bramki dla naszych strzelał Kacper Drzazga. Apetyty na sukces wzrosły. Drugie spotkanie po bardzo zaciętym meczu przegraliśmy 1:0 ze Szkółką piłkarką z Brzegu. O awansie do półfinałów miał zadecydować mecz z Kędzierzynem - Koźle. Obie drużyny rozpoczęły bardzo uważnie badając swoje siły zarówno w ataku jak i obronie. Lepiej zaczęliśmy i po pięknej akcji Kacper Drzazga wprowadził w euforię zarówno opiekuna jak i kolegów z drużyny. Niestety chwila nieuwagi i jest remis. Chłopcy koniecznie chcieli wygrać. Kędzierzyn przeczekał napór naszych chłopców i dwukrotnie wyprowadził szybkie kontrataki podwyższając na 3:1, doprowadzając do rozpaczy i łez naszych piłkarzy. Szkoda walka o medale była tak blisko, tym bardziej, że druga grupa okazała się zdecydowanie słabsza. W finale zagrały drużyny znane naszym bohaterom UKS Brzeg pokonała Kędzierzyn - Koźle. Miejmy nadzieje, że doświadczenie jakie zdobyła nasza drużyna będzie procentować w następnych turniejach piłkarskich organizowanych w powiecie jak i województwie. Duże brawa należą się chłopcom za wolę walki, ambicję i zaangażowanie w każdym meczu. Patrząc na liczby drużyn i dzieci, które wystąpiły w Turnieju to zajęte piąte miejsce w Finale Wojewódzkim do ogromny sukces. Głowy do góry za rok wrócimy silniejsi. Do boju PSP Idzikowice !!!

Nasza drużyna zagrała w składzie ( Kwiecień Paweł, Wysocki Maciej, Nawrocki Filip, Barański Kacper, Łuniewski Adam, Drzazga Kacper, Raduchowski Dominik, Lubojański Michał, Bieńkowski Dominik, Kuzior Jakub) opiekun Krzysztof Pawlak

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 

1. UKS SAP BRZEG

2. PSP 9 Kędzierzyn - Koźle

3. PSP NR 4 Praszka

4. ORLIKOWCY KIETRZ

5. PSP Idzikowice

6. GZ SP Nr 3 Ozimek

7. WALCZĄCE LWY

8. FC Stal Zawadzkie

Link do galerii:

https://plus.google.com/u/0/photos/111312609448924174438/albums/5942522610729377617?authkey=CO72jdn90qv7WQ 

Martyna Smolarczyk  III Miejsce (awans na finał wojewódzki)

Ilona Giza  IV Miejsce (awans na finał wojewódzki)

Dominik Raduchowski   IV Miejsce (awans na finał wojewódzki)

Kacper Barański   V Miejsce (awans na finał wojewódzki)

Nikola Gruszecka   X Miejsce

W zawodach startowali również: Wiktor Helicki, Bartosz Kapica, Miłosz Mikołajczyk, Martyna Smolarczyk, Natalia Kapica, Amelia Widłowska

W dniu 19 listopada 2013 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Idzikowicach odbył się Halowy Turniej w  Piłkę Nożną chłopców. Najlepszą okazała  się drużyna gospodarzy. Chłopcy z Idzikowic  zdobyli 20 bramek tracąc tylko 3 i zasłużenie awansowali do zawodów powiatowych , które odbędą się 29 listopada w Świerczowie.  W Świerczowie wystąpią również dziewczęta z Idzikowic, które awansowały bezpośrednio na zawody powiatowe , gdyż jako jedyna drużyna zgłosiła się do zawodów gminnych.

   1. ZSP  IDZIKOWICE 6 pkt.

      2. PSP BUKOWIE     3 pkt.

    3. SKSP DĘBNIK   0 pkt.

Wyniki spotkań:

ZSP IDZIKOWICE – PSP BUKOWIE 6:2

ZSP IDZIKOWICE – SKSP DĘBNIK 14:1

PSP BUKOWIE – SKSP DĘBNIK 10:3

Nasi chłopcy wystąpili w składzie: ( Makara Maciej, Czapaj Dawid, Helicki Wiktor, Królikowski     Damian, Drzazga Kacper, Nawrocki Filip, Łuniewski Adam, Wysocki Maciej)

1. PSP LIGOTA KSIĄŻĘCA

2. PSP BĄKOWICE

3. PSP POKÓJ

4. ZSP IDZIKOWICE

WYNIKI SPOTKAŃ:

ZSP IDZIKOWICE - PSP LIGOTA KSIĄŻĘCA 0:1

ZSP IDZIKOWICE - PSP BĄKOWICE 2:2

ZSP IDZIKOWICE - PSP POKÓJ 1:2

Nasi chłopcy wystąpili w składzie: ( Makara Maciej, Czapaj Dawid, Helicki Wiktor,  Drzazga Kacper, Nawrocki Filip, Łuniewski Adam, Wysocki Macie,j)

1. SP 3 NAMYSŁÓW

2. PSP BĄKOWICE

3. ZSP IDZIKOWICE

WYNIKI SPOTKAŃ:

ZSP IDZIKOWICE - SP3 NAMYSŁÓW 0:2

ZSP IDZIKOWICE - PSP BĄKOWICE 0:1

Chłopcy z Idzikowic znowu najlepsi !!!

W dniu 19.03.2014r. w Namysłowie odbył się Turniej " Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Organizowany dotychczas dla dzieci do lat 10, był największą  piłkarską imprezą w tej kategorii wiekowej w Europie. Do ostatniej XIII edycji zgłoszonych zostało 185 tys. dziewcząt i chłopców. Co drugi dziesięciolatek w Polsce dostał szansę rywalizacji o Puchar Tymbarku. W tym roku Turniej będzie miał nową odsłonę wystąpią w nim po raz pierwszy dzieci kategorii U - 12 . W powiecie namysłowskim zgłosiło się 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasi chłopcy trafili do grupy B, która rozgrywała swoje mecze na boisku przy Szkole podstawowej nr. 4 w Namysłowie. Nasza szkoła przystępowała do turnieju w roli faworyta, gdyż w podobnym turnieju rozgrywanym we wrześniu o Puchar Donalda Tuska awansowała do finału wojewódzkiego. Nasza drużyna spisała się znakomicie zdobywając 1 miejsce i awansowała do półfinału wojewódzkiego, który został rozegrany tego samego dnia z najlepszą drużyną z grupy A, która rozgrywała swoje mecze przy SP 3 Namysłów. Tam najlepsi okazali się chłopcy z Bąkowic, którzy w pokonali SP 3 Namysłów, SP 5 Namysłów, PSP Kamienna, PSP Ligota Książęca.

W finałowym meczu nasza drużyna po wspaniałej grze pokonała chłopców z Bąkowic3:1 udowadniając, że w kategorii U -12 nie mają sobie równych. Chłopcy z  Idzikowic po raz kolejny awansowali do finału wojewódzkiego. Gratulacje !!!!

WYNIKI SPOTKAŃ:

ZSP IDZIKOWICE - DĄBROWA NAMYSŁOWSKA 2:0

ZSP IDZIKOWICE - PSP SMARCHOWICE WIELKIE 4:0

ZSP IDZIKOWICE - POKÓJ 4:0

ZSP IDZIKOWICE - PSP GŁUSZYNA 1:1

FINAŁ

ZSP IDZIKOWICE - PSP BĄKOWICE 3:1

Nasza drużyna zagrała w składzie ( Grzybek Adam, Wysocki Maciej, Nawrocki Filip, Barański Kacper, Łuniewski Adam, Drzazga Kacper, Raduchowski Dominik, Lubojański Michał, Bieńkowski Dominik, Kuzior Jakub)

 Turniej Finałowy  " Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" rozegrany został na stadionie miejskim w Brzegu. Na boisku stawiło się 16 drużyn reprezentujących poszczególne powiaty z województwa opolskiego. Powiat namysłowski reprezentowali nasi chłopcy. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Idzikowicach trafił na Rodło Opole, PSP 28 Opole i PSP w Prudniku. Konkurencja wydawała się bardzo silna. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z Rodłem Opole. Świetnie rozpoczęliśmy ten mecz i już po kilku minutach prowadziliśmy 1:0 po pięknym strzale Kacpra Drzazgi. Rodło odpowiedziało golem i było 1:1. Po paru chwilach ponownie objęliśmy prowadzenie po kolejnym trafieniu Kacpra. Niestety było to za mało żeby utrzymać znakomity wynik. Po dwóch akcjach rodła straciliśmy dwie bramki i niestety przegraliśmy 3:2. W drugim meczu zmierzyły się dwie drużyny które, przegrały swoje pierwsze spotkania. Mimo wielu okazji z jednej i drugiej strony zremisowaliśmy ze szkołą z Prudnika. Przed ostatnim meczem z PSP 28 Opole humory naszym piłkarzom dopisywały, bo awans do półfinałów był realny. Lepiej  mecz rozpoczęli chłopcy z Opola którzy szybko objęli prowadzenie. Ekipa z Idzikowic mocno dopingowana przez koleżanki ze szkoły z minuty na minutę zyskiwała przewagę. Długo nie trzeba było czekać i Kacper Drzazga doprowadził do remisu. Chwilę później podwyższył Kacper Barański i objęliśmy prowadzenie, które nie oddaliśmy już do końca meczu. Warunkiem naszego awansu do półfinału było zwycięstwo drużyny z Prudnika z Rodłem Opole jak najmniejszą różnicą bramek. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla prudniczan i kosztem naszych chłopców awansowali dalej. Turniej wojewódzki wygrała drużyna PSP 28 z Opola, która uległa naszej szkole 2:1. Szkoda bo jak wynik pokazuje była teoretyczna szansa na zwycięstwo w całym turnieju. Naszej drużynie należą się duże brawa, podziękowania za walkę i godne reprezentowanie naszej szkoły oraz gminy.

WYNIKI SPOTKAŃ:

ZSP IDZIKOWICE - RODŁO OPOLE 2:3

ZSP IDZIKOWICE - PSP PRUDNIK 0:0

ZSP IDZIKOWICE - PSP 28 OPOLE  2:1 (zwycięzca finału wojewódzkiego)

Nasza drużyna zagrała w składzie ( Grzybek Adam, Wysocki Maciej, Nawrocki Filip, Barański Kacper, Łuniewski Adam, Drzazga Kacper, Raduchowski Dominik, Lubojański Michał, Bieńkowski Dominik, Kuzior Jakub)

W gminnym turnieju w mini piłkę nożna  chłopców i dziewcząt najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Idzikowic wygrywając wszystkie mecze udowadniając, że w gminnie są najlepsi . Gratulujemy!!!

  1. ZSP  IDZIKOWICE 6 pkt.

      2. SKSP DĘBNIK 3 pkt.

   3. PSP BUKOWIE 0 pkt.

WYNIKI SPOTKAŃ:

ZSP IDZIKOWICE - PSP BUKOWIE 2:1

ZSP IDZIKOWICE - SKSP DĘBNIK 10:1

PSP BUKOWIE - SKSP DĘBNIK 2:3

   1. ZSP  IDZIKOWICE

      2. PSP BUKOWIE

WYNIKI SPOTKAŃ:

ZSP IDZIKOWICE - PSP BUKOWIE 0:0 KARNE 3:1

      1. PSP  LIGOTA KSIĄŻĘCA 7 pkt.

      2. ZSP IDZIKOWICE 6 pkt.

      3. PSP BĄKOWICE 4 pkt.

      4. PSP POKÓJ 0 pkt.

WYNIKI SPOTKAŃ:

ZSP IDZIKOWICE - PSP BĄKOWICE 2:1

ZSP IDZIKOWICE - PSP LIGOTA KSIĄŻĘCA 2:3

ZSP IDZIKOWICE - PSP POKÓJ 2:0

Nasza drużyna zagrała w składzie ( Helicki Wiktor, Nawrocki Filip, Barański Kacper, Łuniewski Adam, Drzazga Kacper, Raduchowski Dominik, Lubojański Michał, Bieńkowski Dominik, Makara Maciej, Kuzior Jakub, Grzybek Adam)      1. SP 3  NAMYSŁÓW 6 pkt.

      2. ZSP IDZIKOWICE 1 pkt.

      3. PSP BĄKOWICE 0 pkt.

      Nasza drużyna zagrała w składzie ( Giza Ilona, Smolarczyk Martyna, Wójcik Aleksandra, Bohm Klaudia, Brudkiewicz Roksana, Zielińska Małgorzata, Kapica Natalia, Ostolska Martyna)

 14 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Namysłowie odbyły się Powiatowe Drużynowe zawody w Czwórboju lekkoatletycznym. Nasze dziewczęta rywalizowały z najlepszymi szkołami z powiatu namysłowskiego i pokazały się z bardzo dobrej strony zajmując III miejsce. Czwórbój Lekkoatletyczny to bardzo trudna konkurencja składające się z: bieg na dystansie 60 m, bieg na dystansie 600 m, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal lub skok wzwyż, do wyboru.

 

PUNKTACJA CZWÓRBOJU DZIEWCZĄT

ZAWODY POWIATOWE NAMYSŁÓW 14.05.2014

 

wyniki dziewcząt

 

 

uzyskane punkty

 

 

 

60 M

RZUT            SKOK

P.PAL          W DAL

600

M

 

 

 

 

GIZA ILONA

8,8

37,5

4,32

2,07,4

76

66

70

60

272 pkt.

GRUSZECKA NIKOLA

8,9

32

4,29

2,02,5

73

52

69

70

264 pkt.

SMOLARCZYK MARTYNA

9

25,5

4,02

2,03,7

70

35

55

67

227 pkt.

ZIELIŃSKA MAŁGORZATA

9

31,5

4,15

2,10,4

70

51

62

56

239 pkt.

KAPICA NATALIA

9,1

24

3,76

DNS

65

32

46

DNS

143 pkt.

OSTOLSKA MARTYNA

10

28

3,36

2,41,3

43

41

33

6

123 pkt.

6 dziewcząt

397

277

335

259

1268 pkt.

Punktacja drużynowa

5 punktujących

354

236

302

253

1145 pkt.

Punkty 5 najlepszych dziewcząt

suma uzyskanych punktów w poszczególnych

1145
GIZA ILONA I MIEJSCE SKOK W DAL 4,45 m.

II MIEJSCE 300 m. 50,5 sek.

II MIEJSCE 4x100 m. 1,00,6 sek.


GRUSZECKA NIKOLA II MIEJSCE 4x100 m. 1,00,6 sek.

III MIEJSCE SKOK W DAL 4,01 m.


CHEŁMIŃSKA OLA II MIEJSCE 4x100 m. 1,00,6 sek.


ZIELIŃSKA MAŁGORZATA II MIEJSCE 4x100 m. 1,00,6 sek.


SMOLARCZYK MARTYNA I MIEJSCE 600 m. 2,03 sek.W zawodach naszą szkołę reprezentowali również:


BARAŃSKI KACPER, NAWROCKI FILIP, LUBOJAŃSKI MICHAŁ, RADUCHOWSKI DOMINIK,

HELICKI WIKTOR, BARAŃSKA KAROLINA, KAPICA NATALIA, ŚLUSARZ SANDRA, ŚRODOŃ ALICJA, BRUDKIEWICZ ROKSANAMIEJSCE WYNIK


7

Giza Ilona

2001

ZSP Idzikowice

49.11


DNS

Smolarczyk Martyna

2001

ZSP Idzikowice

brak4

Giza Ilona

2001

PSP Idzikowice

4.204

ZSP IDZIKOWICE

Chełmińska A/2002/, Giza I/2001/

0.57.90

Gruszecka N/2002/, Zielińska M/2002/
Lekkoatletyka

  

M

Nazwa szkoły

Lekkoatletyka

Razem

dziewczęta

chłopcy

1

SP  Domaszowice

84.0

136.0

220.0

2

SP  Łubniany

120.5

75.0

195.5

3

SP  Idzikowice

115.5

59.0

174.5

4

SP  Domaradz

99.0

61.0

160.0

5

SP  Kadłub

108.0

34.0

142.0

6

SP  Izbicko

63.0

71.0

134.0

7

SP  Pokój

35.0

98.0

133.0

8

SP  Dąbrowa (Dąbrowa)

30.0

94.0

124.0

9

SP  Bukowie

64.5

53.0

117.5

10

SP  Korfantów

42.0

74.0

116.0

11

SP  Popielów

86.0

25.0

111.0

12

SP  Bąkowice

0.5

97.0

97.5

13

SP  Leśnica

50.0

39.0

89.0

14

SP  Jełowa

75.5

13.0

88.5

15

SP  Strojec

67.0

16.0

83.0

16

SP  Stare Koźle

0.0

76.0

76.0

17

SP  Karłowice Wielkie

54.5

20.0

74.5

18

SP  Biskupice

0.0

68.0

68.0

19

SP  Dobrzeń Wielki

42.0

18.0

60.0

20

SP  Staniszcze Małe-Spórok

31.0

29.0

60.0

21

SP  Mąkoszyce

22.0

36.0

58.0

22

SP  Jankowice Wielkie

34.0

22.0

56.0

23

SP  Trzeboszowice

0.0

54.0

54.0

24

SP  Sucha

53.0

0.0

53.0

25

SP  Ligota Książęca

0.0

50.0

50.0

26

SP  Stare Budkowice

30.0

18.0

48.0

27

SP  Tarnów Opolski

16.0

30.5

46.5

28

SP  Czarnowąsy

0.0

42.0

42.0

29

SP  Solarnia

11.0

29.0

40.0

30

SP  Czepielowice

11.0

26.0

37.0

31

SP  Osowiec

15.0

22.0

37.0

32

SP  Gracze

18.0

14.0

32.0

33

SP  Przechód

22.0

8.0

30.0

34

SP  Chróścina Opolska

29.5

0.0

29.5

35

SP  Krasiejów

7.0

20.0

27.0

36

SP  Roszkowice

0.0

27.0

27.0

37

SP  Ścinawa Mała

10.0

16.0

26.0

38

SP  Smarchowice Wielkie

14.0

11.0

25.0

39

SP  Prószków

22.0

0.0

22.0

40

SP  Zimnice  Wielkie

22.0

0.0

22.0

41

SP  Lubsza

20.0

0.0

20.0

42

SP  Ligota Turawska

7.5

11.0

18.5

43

SP  Wojciechów

5.0

13.0

18.0

44

SP  Jastrzębie

14.0

3.5

17.5

45

SP  Bodzanów

0.0

16.0

16.0

46

SP  Włodary

16.0

0.0

16.0

47

SP  Chróścice

15.0

0.0

15.0

48

SP  Chrząstowice

15.0

0.0

15.0

49

SP  Sławice

6.0

4.0

10.0

50

SP  Stara Kuźnia

9.0

1.0

10.0

51

SP  Dytmarów

8.0

0.0

8.0

52

SP  Daniec

1.0

0.0

1.0