PIŁKARZE Z IDZIKOWIC W PÓŁFINALE

    Magia gry w piłkę nożną doprowadziła chłopców ze Szkoły Podstawowej w Idzikowicach do Półfinału Wojewódzkiego. To duży sukces dla zespołu, który pierwszy raz w historii szkoły  został Mistrzem Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, a następnie uczestniczył w rozgrywkach półfinałowych w Tułowicach.

Piłka nożna jest jedną z najchętniej uprawianych gier zespołowych wśród uczniów naszej szkoły. Zapaleńcy od najmłodszych lat kopią piłkę doskonaląc coraz bardziej swoją technikę gry. Mistrzostwa Świata , Europy , mecze Ligi Mistrzów są chętnie oglądane przez młodych chłopców .Gwiazdy futbolu są wzorem do naśladowania dla młodych zawodników. Okazją do sprawdzenia umiejętności piłkarskich naszych uczniów był Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej w PSP w Idziowicach . Nasza szkoła 29 października 2008roku gościła młodych piłkarzy reprezentujących szkoły w Bukowiu i Dębniku . Rozgrywki te były również eliminacjami do zawodów powiatowych. Mistrzostwo Gminy Wilków zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Idzikowicach w składzie : Mateusz Sobolewski, Mateusz Madaliński, Piotr Stachniuk, Szymon Wiśniewski, Szymon Sobiegraj, Paweł Pukas, Patryk Pisula, Rafał Paś, Wojtek Zalewski i Wojtek Krymski.

         Rozgrywką towarzyszyło duże zainteresowanie i olbrzymie emocje kibiców. Sami zawodnicy pokazali bardzo dobre wyszkolenie techniczne, a w rozegranych meczach strzelali piękne bramki. II miejsce zajęła szkoła z Bukowia , natomiast III miejsce zajęli uczniowie  z Dębnika. Puchar    i dyplomy wręczyła Pani Dyrektor-Krystyna Sochalska.

8 listopada br. w hali sportowej LO w Namysłowie odbyły się powiatowe Mistrzostwa  w Halowej Piłce Nożnej, na  których bardzo dobrze wypadła drużyna w Idzikowicach zajmując I miejsce w turnieju. Nasi zawodnicy zwyciężyli w trzech meczach pokonując  drużynę w SP nr 4 w Namysłowie wynikiem 3:1 , drużynę z Domaradza 4:1 i Dąbrowy 4:0. "Królem Strzelców" w turnieju został Szymon Wiśniewski z Idzikowic -strzelił 5 bramek . W nagrodę otrzymał piękną statuetka i medal.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Mistrzowie Powiatu Namysłowskiego - drużyna PSP  w Idzikowicach 14 listopada br.  wzięła udział w Półfinale Wojewódzkim . Rozgrywki odbyły się na hali sportowej Technikum Leśnego w Tułowicach . Nasza drużyna po zaciętej walce zdobyła III miejsce . Walczyła z drużynami Otmuchowa, Krapkowic i Tułowic . Gra naszego bramkarza Mateusza  Sobolewskiego wzbudziła ogromne zainteresowania trenerów i sędziów . Mateusz Sobolewski otrzymał propozycję  gry w Reprezentacji  Szkół Podstawowych Województwa Opolskiego .Dla chłopców było to ogromne przeżycie, mieli możliwość zdobycia nowych doświadczeń  oraz porównania swoich umiejętności piłkarskich z innymi drużynami . Dziękuję  zawodnikom za duże zaangażowanie i wspaniała walkę , gratuluję rodzicom i wszystkim życzę kolejnych sukcesów sportowych. Szczególne   podziękowania kieruje do Pana Wójta Zygmunta Szulakowskiego za umożliwienie wyjazdu na zawody .

                                                                                                                              Opracowała: Iwona Zielińska

Zobacz zdjęcia >>>