HISTORIA  POWSTANIA

SZKOŁY  PODSTAWOWEJ

W   IDZIKOWICACH

    W roku 1951 na zlecenie Gminy zaczęto budować Szkołę Podstawową w Idzikowicach. Wcześniej była tu szkoła niemiecka, wybudowana w 1934 roku. Podczas II wojny światowej została spalona.

    Po zakończeniu wojny, 1 września 1945 roku, rozpoczęto pierwszy dzień nauki. Zajęcia lekcyjne odbywały się w budynkach w Jakubowicach. Była to szkoła o trzech izbach lekcyjnych. Nowa szkoła była budowana przez 2 lata. Zarówno rolnicy, jak i mieszkańcy pomagali przy budowie szkoły, by mogła jak najszybciej przyjąć pierwszych uczniów.

 

 

 

    Do rozbudowy szkoły przystąpiono w 1988 roku. Inwestycje tę rozpoczęto od budowy "nowej szkoły", sali gimnastycznej oraz łącznika.

Przyczynili się do tego:

 

 

 

    1 września 1989 roku został oddany do użytku budynek "A" tj. "nowa szkoła", a w nim 6 pomieszczeń klasowych. W suterenie tego budynku powstała szatnia z boksami dla każdej klasy oraz pomieszczenia gospodarcze. W tym czasie oddano również do użytku budynek "B" tj. łącznik,     a  w nim pomieszczenia administracyjne.

   W następnym roku szkolnym oddano do użytku pełnowymiarową salę gimnastyczną, wraz z zapleczem socjalnym, kompleks boisk oraz "starą szkołę" po generalnym remoncie.

 

A TAK WYGLĄDA 

SZKOŁA DZIŚ