DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM  W IDZIKOWICACH 01.02.2018r.

 

,, Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”  

    Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, mimo chłodnych zimowych dni, bo przecież to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. To święto pełne uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dzieci z naszego przedszkola także to wiedzą i dlatego jak co roku gościliśmy w naszych progach naszych Dziadków na specjalnie dla Nich przygotowanej uroczystości . Uroczystość  otworzyła dyrektor  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pani Krystyna Sochalska, które serdecznie powitała zgromadzonych gości i zaprosiła na występy artystyczne. Swoje obecności  jak co roku zaszczycił nas również wójt Gminy Wilków pan Bogdan Zdyb. Po wielodniowych przygotowaniach nasze dzielne przedszkolaki wystąpiły przed wspaniałą publicznością z programem artystycznym, w którym przeważały wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe. Oczywiście nie zabrakło też rytmicznych tańców do skocznej muzyki. Mali artyści z przejściem odtwarzali swoje role, a ukochani Dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.

Takie spotkanie to dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Przecież wnuczęta to dla Babć i Dziadków największy skarb i radość. U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadkiem zawsze można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart historii.  Dla dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się ich za cierpliwość i wyrozumiałość, za dobroć, miłość i doświadczenie życiowe. Na zakończenie programu artystycznego wszystkie dzieci głośno zaśpiewały swoim Dziadkom tradycyjne 100 lat i obdarowały własnoręcznie wykonanymi upominkami. Wspólny  poczęstunek był okazją do rozmów, w czasie których Dziadkowie mogli się podzielić wrażeniami i dumą ze swoich wnucząt. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła uroczystości była okazją do umacniania więzi rodzinnych i miłego spędzania czasu. Nie zabrakło też pamiątkowych fotografii, które na długo pozostaną w rodzinnych albumach. Bardzo dziękujemy naszym Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie, za to, że mogliśmy umilić im czas i sprawić radość. Rodzicom natomiast dziękujemy za pomoc i ogromne zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

 

                                                                                                                                    Opracowała:

                                                                                                                                 Elżbieta Lorenz